Denise Rifai a răspuns comentariilor răutăcioase privind tunsoarea ei. Prezentatoarea emisiunii „40 de întrebări' de la Kanal D a spus că nu are nevoie de aprobarea nimănui pentru a face o schimbare de look. Vedeta a declarat că se simte extraordinar și că nu acordă atenție controverselor, fiind concentrată pe proiectele sale profesionale.
CITESTE TOATA REVISTA VIVA! FEBRUARIE, GRATIS, AICI!
Cuprins
În luna ianuarie a acestui an, Denise Rifai a vizitat salonul de înfrumusețare și a apelat la o schimbare spectaculoasă de look. După ce s-a tuns, vedeta a primit numeroase comentarii răutăcioase de la internauți. Acum, însă, prezentatoarea TV a spus că nu s-a lăsat afectată de aceste comentarii.
Cuprins
Cum răspunde Denise Rifai comentariilor răutăcioase privind tunsoarea ei
Denise Rifai a răspuns comentariilor răutăcioase privind tunsoarea ei. Vedeta nu s-a lăsat afectată de criticile legate de noua sa tunsoare și a spus că nu are nevoie de aprobarea nimănui pentru a face o schimbare de look.
Prezentatoarea emisiunii „40 de întrebări’ de la Kanal D a mărturisit că se simte mai bine ca niciodată și consideră că este într-o etapă deosebită a vieții sale.
„Nu consider că am o parte de hate în viața mea. Adică nu vă place tunsoarea mea? Aşa arată de când l-am tuns. Dacă în oglindă este wow… N-am înţeles ce lucrare a fost atunci. Nu a avut nicio logică. Adică părul meu e părul meu. Dacă vreau sa mă tund, mă tund. La un moment dat, după 1000 de ani de păr lung oboseşti şi vrei o schimbare. Şi cum, ce să fac, să cer voie? Nu-i cazul.
Și în plus, este cea mai frumoasă perioadă în viața mea, sincer. Deci am 20 de ani de păr lung. Nu știu, nu mă știu fără păr lung. Ok, o să crească, la un moment da, dar este wow să te trezeşti şi să nu faci nimic, să faci așa (n.r.: în timp ce îşi băga mâinile în păr) și să fie top. N-am înţeles nebunia aia, dar sincer nici eu nu m-am uitat. Eu am treabă. Eu chiar am fost foarte ocupată şi sunt’, a spus vedeta pentru unica.ro.
Fanii au reacționat dur când au văzut tunsoarea prezentatoarei TV
La jumătatea lunii ianuarie a acestui an, fanii au reacționat dur când au văzut tunsoarea prezentatoarei Denise Rifai. Mulți au criticat-o pe vedetă pentru că a ales această schimbare de look.
„Foarte frumos v-ați tuns, parcă sunteți Alex din Spioanele (n.r.: Spioanele – Totally Spies! este un serial de animație)’, „Te-a luat dispărut în spate, găsit în față’, „Doamna Rifai, unde v-ați tuns? Vreau să îmi scurtez și eu niște blugi’, „Urmează întrebarea roșie. Este adevărat că v-ați cumpărat scuter?’, „Neti Sandu, după o lună la Vaslui’, „Cineva a pierdut un pariu’, sunt doar câteva dintre comentariile care au apărut la postarea făcută de Denise Rifai în mediul online.
Ce spune Cătălin Botezatu despre tunsoarea prezentatoarei Denise Rifai
După ce Denise Rifai a apelat la această schimbare de look, Cătălin Botezatu a vorbit despre tunsoarea prezentatoarei de televiziune. Creatyorul de modă nu a fost de acord cu comentariile răutăcioase pe care vedeta le-a primit.
„Astea-s răutăți gratuite, la adresa persoanelor publice, care au curajul să facă o schimbare de look mai îndrăzneață. Așa e lumea, devine virulentă, unii vorbesc urât, alții fac mișto, dar cum arată, de fapt, cei care comentează atât, începând de la aspectul fizic și până la cel al părului? Am văzut foarte multe bloggerițe, vloggerițe, care-și dau ele cu părerea, dar care nu știu nici să-și spele părul. În online sunt mulți miștocari îngălați. Păi, Denise e frumoasă și cheală! Aici se vede invidia femeilor, dar și a bărbaților. Sunt ca vulpea care, dacă nu ajunge la struguri, zice că-s acri.
Acești oameni care își dau cu părerea sunt varză, vorbesc numai ca să se afle în treabă, crezând că provoacă reacții în lanț. Eu fac fashion și mi-e teamă numai de cei care contează și de cei care se pricep la modă. Tunsoarea lui Denise Rifai e foarte modernă, e în trend, te duce cu gândul la o tunsoare franțuzească. De fapt, există și un termen, în lumea hairstilyștilor, care se numește „tuns cu ciobul’, dar nu în sensul rău al cuvântului, cum fac unii caterincă. Este, de fapt, o tăietură foarte studiată a părului.
În plus, cred că pe criticata Denise Rifai o doare exact în toc de părerile altora. Este o femeie deșteaptă, care, la emisiunile ei, i-a perpelit pe toți politicienii, luându-i la întrebări. Rușine, frustraților, care tot comentați pe seama ei!’, a declarat designerul, în urmă cu două luni, pentru Click!.
Sursa foto: Facebook/ arhivă